Krótki poradnik jak znaleźć dobrego dentyste w Zabrzu, który zmieni wszystko - O dentystach

Gabinet stomatologiczny Zabrze

Dobry gabinet dentystyczny - jak go znaleźć?

Idealny gabinet dentystyczny powinien być placówką przyjazną wszystkim pacjentom. Co prawda nigdy nie poczujesz się w nim tak komfortowo jak we własnym domu, ale mimo wszystko nie musisz godzić się na uciążli

Krótki poradnik jak znaleźć dobrego dentyste w Zabrzu, który zmieni wszystko - O dentystach Gabinet stomatologiczny Zabrze
wy stres, który jeszcze do niedawna towarzyszył ci zawsze podczas spotkań z dentystą. Jeżeli natomiast gabinet stomatologiczny ma zostać odwiedzony po raz pierwszy w życiu przez twoje dziecko, koniecznie sprawdź, czy oferuje on wizyty adaptacyjne dedykowane najmłodszym pacjentom.

O profesjonalizmie gabinetu stomatologicznego w dużej mierze świadczy zarówno to, jaki dentysta w nim pracuje, jak i... czystość placówki. Zwróć więc uwagę na to, czy miejsce, do którego trafiłeś, jest miejscem w stu procentach sterylnym. Jego czystość nie powinna pozostawiać wiele do życzenia i ta zasada tyczy się tak naprawdę każdego miejsca gabinetu. Nawet recepcja musi wyglądać schludnie i estetycznie, podobnie zresztą jak poczekalnia czy łazienka należąca do gabinetu. Po przekroczeniu progu samego gabinetu zabiegowego powinieneś natomiast poczuć się tak, jak gdyby nikt wcześniej w nim nie był. Stomatolog nie może pozostawić żadnych śladów po poprzednim pacjencie.


Nowoczesny gabinet dentystyczny

Lekarz dentysta zazwyczaj nie kojarzy się nam zbyt dobrze. Stomatolog oznacza w naszej głowie ból i nieprzyjemności, ale nie musi być to prawdą. Dobry dentysta dba o komfort pacjentów, zarówno podczas wizyty w gabinecie dentystycznym, jak i przez cały okres leczenia zębów, co może trwać bardzo długo. Stomatolog powinien mieć doskonale wyposażony gabinet dentystyczny i to nie podlega dyskusji. Narzędzia muszą być wysokiej jakości, a fotel dentystyczny wygodny i posiadający nowoczesne dodatki. Nie mniej ważna jest miła i przyjazna atmosfera. Nie tylko dzieci boją się dentystów, obawa o ból dotyczy również dorosłych. Praca jako dentysta powinna też oznaczać kompleksowe podejście do pacjenta oraz świadczenie szerokiego zakresu usług przez lekarza.

Gabinet dentystyczny powinien mieć przestronną poczekalnię. Można w niej zamontować telewizor albo półkę z czasopismami. Powinna być ogrzewana, a nawet klimatyzowana. Pacjenci powinni czuć się dobrze zarówno przed wizytą, jak i po wykonanej usłudze. Pamiętajmy również, że leczenie jest wykonywane często w dłużej trwających etapach, dlatego pacjent w poczekalni może spędzać wiele czasu. Dentysta powinien oferować elastyczne terminy wizyt. Jakość wykonywanych usług najlepiej ocenić poprzez ilość oczekujących pacjentów. Z pewnością dobry specjalista stomatolog będzie często odwiedzany, nawet jeśli jego usługi będą drogie.


Pierwsza wizyta u nowego stomatologa

Są sytuacje, które powodują konieczność zmiany stomatologa - do którego chodziliśmy regularnie - na innego. Pierwsza wizyta u nowego dentysty może być oczywiście stresująca. Nigdy bowiem nie mamy pewności czy dany dentysta jest dobry czy też nie. Z tego powodu, pierwsza wizyta u nowego stomatologa nie powinna wiązać się z rozpoczęciem trudnego leczenia dentystycznego. Lepiej odwiedzić nowy gabinet dentystyczny z błahego powodu, zlecając dentyście - na przykład - zaplombowanie niewielkiego ubytku czy też usuniecie kamienia nazębnego.

Taka wizyta pozwoli nam się zorientować czy dany stomatolog jest dobry i nam odpowiada czy też nie. Rozpoczęcie skomplikowanego leczenia dentystycznego wiąże się z ryzykiem, że do dentysty - pomimo tego, że niekoniecznie nam odpowiada - będziemy musieli wracać, by mógł on zakończyć leczenie. Skomplikowane leczenie dentystyczne lepiej więc zostawić sobie na czas późniejszy i zaczynać je u danego stomatologa tylko wtedy, gdy uznajemy, że jest dobry i jego podejście do pacjenta nam odpowiada.


Chirurg stomatolog podaje bowiem przed zabiegiem

Ósemki to zęby, które wyrastają w późniejszym wieku. Zdarza się, że wyrastają w nieprawidłowy sposób, uciskając inne zęby lub powodując rany dziąseł czy też podniebienia. Niekiedy są to zęby szczątkowe, bardzo podatne na próchnice i tak naprawdę zbędne. Te, które rosną nieprawidłowo, dentysta z powodzeniem może usunąć. W wielu przypadkach jednak stomatolog się tego nie podejmie, mówiąc wprost, że konieczny tu jest stomatolog chirurg. Nie każdy gabinet dentystyczny jest miejscem, gdzie można takiego lekarza znaleźć.

Chirurgiczne usuwanie ósemek - wbrew pozorom - nie jest ani bardzo trudne ani tym bardziej bolesne. Chirurg stomatolog podaje bowiem przed zabiegiem silne znieczulenie, dzięki któremu pacjenta boleć na pewno nie będzie. Usuwanie ósemek często jest związane z koniecznością nacięcia dziąsła. To zaś wiąże się z tym, że na ranę trzeba założyć szwy. Decydując się na usunięcie ósemek, trzeba więc liczyć się z tym, że konieczne będzie odwiedzenie dentysty więcej niż raz. Z reguły potrzebne są dwie wizyty. Pierwsza, w trakcie której chirurg stomatolog usunie ósemki i na rany założy szwy i druga, w trakcie której je zdejmie.